Zapraszamy do kontaktu

Wiosenne zakupy – czym kierować się przy wyborze wózka specjalnego?

19 lutego 2021 | Blog

PRODUCENT/PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: MyWam Kupiec, Bartold, Angres Sp.J.

Wiosna to doskonały moment na zakup lub zmianę wózka spacerowego dla swojej pociechy. Przed szczególnie istotnym wyborem stają opiekunowie dzieci z niepełnosprawnością, których podopieczni wymagają szczególnej troski i opieki. Posiadanie dobrze dobranego wózka specjalnego jest niezwykle ważne w codziennym funkcjonowaniu, zarówno dla dziecka jak i osób sprawiające nad nim pieczę.

Wszystkie wózki dziecięce specjalne naszej produkcji stworzone zostały po to, aby spełniać indywidualne wymaganie dzieci w różnych grupach wiekowych. Ich konstrukcja jest niezwykle mocna i wytrzymała, a przy tym w miarę możliwości lekka. Wózki posiadają szeroki zakres funkcji oraz akcesoriów, które umożliwiają skonfigurowanie go idealnie do potrzeb użytkownika.

 

Na co zwrócić uwagę?

 

W naszej ofercie funkcjonuje pięć wózków: MOUSE, MEWA, GRIZZLY, YETI oraz PEGAZ. Podstawowymi parametrami, jakimi należy kierować się przy wyborze idealnego modelu to wzrost oraz waga dziecka.

 

1b

 

Następnie należy skupić się na elementach zabezpieczających dziecko w wózku oraz samych funkcjach wózka. Możliwość regulowania parametrów siedziska czy oparcia oraz zmiany ich pozycji to niewątpliwie mocna strona naszych wózków. Równie istotna jest możliwość doposażenia wózka w  dodatkowe akcesoria zwiększające komfort korzystania z niego.

Większość naszych wózków pochwalić się może niezwykle przydatna funkcją KOŁYSKI. Umożliwia ona jednoczesną zmianę kąta pochylenia oparcia i siedziska, dzięki czemu możemy bezpiecznie zmienić pozycję dziecka w wózku, nie zmieniając głównego punktu ciężkości.

 

 

Niezastąpione dodatki

 

Jedną z najistotniejszych cech specjalnych wózków dziecięcych jest możliwość idealnego dopasowania jego wewnętrznych wymiarów do indywidualnych potrzeb dziecka wynikających ze schorzenia. Dzięki wkładkom oraz pelotom mamy możliwość modyfikowania parametrów w taki sposób, aby dziecko zostało usadowione w wózku bezpiecznie i wygodnie.

Tutaj należy zwrócić szczególną uwagę na zestawy regulowanych PELOT, które mogą być zainstalowane na dowolnej wysokości oraz pod określonym kątem. Po ich poprawnym zainstalowaniu mamy pewność, że dziecko usadowione zostało w odpowiedniej pozycji i posada stabilne wsparcie przez cały czas podróżowania w wózku.

Nieco inne zadanie mają WKŁADKI. W naszych wózkach – w zależności od modelu – funkcjonują dwa typy: wkładki zwężające oraz zestaw wkładek zwężająco – spłycających. Oprócz dodatkowej stabilizacji, wkładki umożliwiają dłuższe użytkowanie konkretnego modelu. W miarę jak dziecko rośnie usuwamy część lub wszystkie wkładki, dzięki czemu wózek posłuży nam przez dłuższy czas. W wybranych modelach wraz z wkładkami funkcjonuje również ZAGŁÓWEK jako ich uzupełnienie.

 

 

Komfort dziecka i opiekuna

 

Dbamy o to, aby nasze produkty były bezpieczne i funkcjonalne, jednocześnie robimy wszystko, aby korzystanie z nich było jak najbardziej wygodne- tak samo dla użytkownika jak i opiekuna. Niemal wszystkie wózki naszej produkcji posiadają możliwość konfiguracji do POZYCJI LEŻĄCEJ, dzięki której dziecko może w trakcie spaceru drzemać w wygodnej pozycji.

Równie wygodna oraz pożyteczna w codziennym funkcjonowaniu poza domem jest możliwość wypięcia siedziska i ustawienia go w pozycji ODWROTNEJ DO KIEUNKU JAZDY. Dzięki kilku ruchom opiekun może przez cały czas mieć na oku dziecko, ono natomiast może cieszyć się widokiem otoczenia bez utraty poczucia bezpieczeństwa.

Kolejną ułatwiającą prowadzenia cechą jest STOPKA PRZECHYŁOWA. Ten niepozornie wyglądający pedał umiejscowiony w tylnej części wózków na wysokości kół jest niezwykle przydatny zwłaszcza przy prowadzeniu wózka ze starszym dzieckiem. W momencie, kiedy mamy do pokonania niewysokie schody czy krawężnik możemy z łatwością pokonać przeszkodę.

 

 

Praktyczne „drobiazgi”

 

Wszystkie nasze wózki mogą pochwalić się szeroką gamą dodatkowych akcesoriów. Każde z nich pomaga w codziennym użytkowaniu a nawet zwiększa zakres aktywności dziecka w wózku.

STOLIK TERAPEUTYCZNY idealnie nadaje się jako podstawka, miejsce aktywności i zabaw, a w warunkach domowych może stać się bezpiecznym i stabilnym miejscem spożywania posiłków.

RĘKAWICE ZIMOWE w zestawie ze ŚPIWOREM ZIMOWYM to doskonałe uzupełnienie w porze zimowej. Zapewnia komfort i ciepło zarówno dziecku, jak i opiekunowi prowadzącemu wózek.

DASZEK, PARASOLKA oraz MOSKITIERA świetnie sprawdzą się gdy pogoda dopisuje, zabezpieczając dziecko przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym jak i natrętnymi insektami.

Regulowana BUDKA Z OKIENKIEM oprócz ochrony przed słońcem stanowi również świetne zabezpieczenie przed wiatrem.

Dla opiekuna duże znaczenie ma również możliwość doposażenia wózka w KOSZ NA ZAKUPY oraz TORBĘ PODRĘCZNĄ, w której można przechowywać niezbędny w czasie spaceru z dzieckiem ekwipunek.

 

Dodatkowe atuty

 

Większość wózków specjalnych naszej produkcji to wyspecjalizowane, złożone modele. Możliwość łatwego odłączenia części siedziska od ramy wózka znacznie ułatwia przewożenie wózka w aucie czy przechowywanie w niewielkich schowkach.  Szczególnie atrakcyjny pod kątem mobilności jest nasz spacerowy wózek specjalny typu PARASOLKA – Pegaz. Kompaktowy, niezwykle lekki i prosty w obsłudze. Wystarczy zdjąć z niego wszystkie elementy wyposażenia aby w kilku ruchach zminimalizować jego rozmiar.

Tak jak w przypadku standardowych wózków dla dzieci zdrowych – wymiary wózka po złożeniu stanowią istotny czynnik przy podejmowaniu decyzji o zakupie wózka. Mamy wówczas możliwość zorientowania się na przykład czy wózek zmieści się w bagażniku naszego auta lub wpasuje się do schowka. Poniższa tabelka w jasny sposób ukazuje różnice w parametrach poszczególnych modeli.

 

2

 

Zapytaj nas

 

Dobrze dobrany spacerowy wózek specjalny to bez wątpienia istotny element codziennego funkcjonowania dla dzieci z niepełnosprawnością oraz ich opiekunów. Daje możliwość swobodnego przemieszczania się, obserwacji świata oraz integracji z otoczeniem poza domem. Aby tak się stało niezbędne jest fachowe doradztwo i rzetelna konsultacja. Jeśli na liście Państwa zadań widnieje pozycji związana z zakupem wózka specjalnego dla dziecka, gorąco zachęcamy do skonsultowania się z naszym biurem obsługi klienta lub przedstawicielami w regionie.

 

Chcesz mieś wszystkie najważniejsze informacje zawarte w artykule w jednym miejscu? Pobierz ZESTAWIENIA PARAMETRÓW I FUNKCJI WÓZKÓW MyWam w formie pliku do wydruku!

 

Katarzyna Kowalska – Franka

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU:

Tel. +48 32 733 11 31
Tel. +48 531 818 289

MYWAM@MYWAM.eu

UL. LWOWSKA 34

41-500 CHORZÓW