Zapraszamy do kontaktu

Wózek Pegaz

WÓZEK INWALIDZKI SPECJALNY DLA DZIECI

PRODUCENT/PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ:
MyWam Sp. z o.o.

Pegaz Wozek Specjalny 1
Zakup W Polsce 2

INFORMACJE OGÓLNE

Wózek inwalidzki specjalny dla dzieci PEGAZ typu PARASOLKA stworzony został z myślą o dzieciach w przedziale wzrostu 80 – 140 cm i o maksymalnej masie ciała do 40 kg. Dzięki swej kompaktowej, wyjątkowo lekkiej konstrukcji (waga minimalna 10 kg) i niewielkich wymiarach po złożeniu (124 x 28 x 39 cm), wózek PEGAZ jest idealnym wsparciem zarówno w podróży jak i na co dzień.

PEGAZ posiada wiele przydatnych funkcji, takich jak możliwość pochylenia oparcia oraz regulacji wysokości mocowania podnóżka. Daje także możliwość zmiany głębokości siedziska (poprzez odgięcie jego krawędzi), jego szerokości (poprzez zainstalowanie wkładek zwężających) oraz wysokości oparcia (poprzez zainstalowanie przedłużek), dzięki czemu rośnie wraz z użytkownikiem.
Jak wszystkie wózki naszej produkcji PEGAZ posiada szeroki wachlarz dodatkowych akcesoriów ułatwiających organizację codziennych spacerów, a także są przydatne przy mniej korzystnych warunkach atmosferycznych.

Zobacz więcej

Sam wygląd PEGAZA niczym nie odstaje od klasycznych wózków typu PARASOLKA. Jego zgrabna linia i uniwersalna, szara kolorystyka nadają mu ponadczasowy rys.

PEGAZ występuje w kolorystyce szarej i czerwonej.

Wskazania

 • porażenia i niedowłady kończyn dolnych różnego pochodzenia
 • porażenia i niedowłady tułowia
 • osłabienie mięśni posturalnych, odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej pozycji ciała
 • mózgowe porażenie dziecięce
 • przepuklina oponowo – rdzeniowa
 • dystrofie mięśniowe

PRZECIWWSKAZANIA

 • przeciwwskazania do pozycji siedzącej
 • przeciwwskazania do pionizacji biernej

WAŻNE

Wybór wsparcia ortopedycznego właściwego dla konkretnego schorzenia i stanu pacjenta musi zostać dokonany z pomocą lekarza specjalisty lub fizjoterapeuty.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią instrukcji używania i etykietą bądź skonsultuj się z lekarzem, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.

Parametry

DŁUGOŚĆ WÓZKA 90 – 108 cm
SZEROKOŚĆ WÓZKA 56 cm
WYSOKOŚĆ WÓZKA 106 – 130 cm
MASA CAŁKOWITA  10kg – 19,6kg
EFEKTYWNA GŁĘBOKOŚĆ SIEDZISKA 25 / 33 cm
SZEROKOŚĆ SIEDZISKA 30* / 38 cm
WYSOKOŚĆ OPARCIA 50 / 60 cm
SZEROKOŚĆ OPARCIA 30* / 37 cm
ODLEGŁOŚĆ PODNÓŻKA OD SIEDZISKA / ILOŚĆ REGULACJI 20, 30, 40 cm / 3 pozycje
DŁUGOŚĆ WÓZKA ZŁOŻONEGO DO TRANSPORTU 124 cm
SZEROKOŚĆ WÓZKA ZŁOŻONEGO DO TRANSPORTU 28 cm
WYSOKOŚĆ WÓZKA ZŁOŻONEGO DO TRANSPORTU 39 cm
MAX. WAGA PACJENTA 40 kg
WZROST PACJENTA 80-140 cm

* wartość podana z zastosowaniem wkładek / ** wartość podana z zastosowaniem pelot

Tolerancja wartości pomiarów +/- 20mm, +/- 1,5kg, +/- 1°

Konstrukcja

Głównym założeniem przyświecającym nam podczas projektowania wózka specjalnego PEGAZ było stworzenie przyjaznego, prostego w obsłudze urządzenia o lekkiej konstrukcji przy zachowaniu możliwości regulacyjnych.

Podstawowym elementem konstrukcyjnym wózka specjalnego PEGAZ jest składana rama o niskiej wadze (ok 10 kg) stworzona ze stopów aluminium i stali, na której zamocowana jest tapicerka.

Największą zaletą jego budowy jest możliwość szybkiego i nieskomplikowanego składania i rozkładania, a także małe wymiary po złożeniu (124 x 28 x 39 cm).
Konstrukcja typu PARASOLKA świetnie sprawdza się zarówno w podróżach jak i podczas codziennych aktywności poza domem.

Pegaz Konstrukcja

Regulacje

REGULACJA WYSOKOŚCI
PODNÓŻKA

Reg Wysok Podnozka
75° 1 pozycja

REGULACJA KĄTA
POCHYLENIA OPARCIA

Regul Kata Odchyl Opar
22° i 34° 2 pozycje

Tolerancja wartości pomiarów +/- 20mm, +/- 1,5kg, +/- 1°

Poprawny

MODYFIKACJA PARAMETRÓW

Dzięki elementom wyposażenia podstawowego i dodatkowego oraz kilku nieskomplikowanym czynnościom możemy w prosty sposób dostosować wózek specjalny PEGAZ do potrzeb dzieci, których wzrost i waga mieszczą się w przypisanych dla modelu parametrach (wzrost 80 – 140cm, waga do 40kg).
Dołączone do wózka przedłużki oparcia pozwolą nam wydłużyć je z 50 do 60 cm. Regulowana krawędź siedziska umożliwia zwiększenie jego głębokości z 25 cm do 33 cm. Chcąc pozostać przy mniejszych rozmiarach możemy zainstalować elastyczne wkładki boczne redukujące szerokość siedziska. Równie pomocny przy modyfikacji parametrów wózka PEGAZ jest regulowany klin dający możliwość szybkiego montażu i demontażu.

USTAWIENIA MINIMALNE

Pegaz Minb

– wkładki zwężające
– regulowany klin
– regulowany podnóżek
– regulowane siedzisko
– przedłużki oparcia

USTAWIENIA MAKSYMALNE

Pegaz Max B

– wkładki zwężające
– regulowany klin
– regulowany podnóżek
– regulowane siedzisko
– przedłużki oparcia

ZESTAWIENIE PORÓWNAWCZE

Pegaz

Wyposażenie

Kola Tylne Z Niezależnymi Hamulcami
Kola tylne z niezależnymi hamulcami
Kola Przednie Z Reg Kierunku I Amortyz
Kola przednie z regulacją kierunku i amortyzacją
Stopka Przechylowa
Stopka przechyłowa
Podnozek Z Regulacja Wysokosci
Podnóżek z regulacją wysokości
Regulowana Budka Z Okienkiem
Regulowana budka z okienkiem
Wkladki Zwezajace
Wkładki zwężające
Przedluzki Oparcia
Przedlłużki oparcia
Klin Z Regul
Klin z regulacją
Pasy Odwodzaco Stabilizujace
Pasy odwodząco – stabilizujące
Pasy 5punktowe
Pasy pięciopunktowe
Barierka Zabezp
Barierka zabezpieczająca
Stolik Terapeut
Stolik terapeutyczny
Torba Turystyczna
Torba turystyczna
Kosz Na Zakupy
Kosz na zakupy
Parasolka
PARASOLKA PRZECIWSLONECZNA
Spiwor
Śpiwór
Folia Przeciwdeszczowa
Folia Przeciwdeszczowa
Moskitiera
Moskitiera
Wkladka Pegaz
kolorowe wkładki

Kolorystyka

Wózek inwalidzki specjalny PEGAZ występuje w ponadczasowej, szarej i czerwonej wersji kolorystycznej. Jednocześnie istnieje możliwość wykonania indywidualnych zamówień kolorystycznych, w których modyfikacje obejmują zarówno kolor ramy jak i elementy tapicerowane – dotyczy zamówień powyżej 50szt.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu.

Mouse Mewa Pegaz

Szary

Pegaz Red Mini

Czerwony

kolorystyka: SZARY

tapicerka
Tapicerka

1. syntetyk grafitowy melanż
2. syntetyk jasny szary melanż

lakier
Lakier

1. biały błysk

Pegaz Kolor Szary
Kolory Peg Sz 1
Kolory Peg Sz 2
Kolory Peg Sz 3

kolorystyka: CZERWONA

tapicerka
Pegaz Red

1. syntetyk grafitowy melanż
2. syntetyk czerwony

Lakier

1. biały błysk

Czerwony Pegaz
Pegaz Czerwony 1
Pegaz Czerwony 2
Pegaz Czerwony 3

Do pobrania

INSTRUKCJA OBSŁUGI WÓZKA SPECJALNEGO PEGAZ
KARTA PRODUKTU WÓZKA SPECJALNEGO PEGAZ
DEKLARACJA ZGODNOŚCI CE
CERTYFIKAT ZGODNOŚCI CBC
ŚWIADECTWO WOLNEJ SPRZEDAŻY – PEGAZ

Filmy

kontakt

  Imię

  Adres email *

  Temat

  Treść wiadomości *


  Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest spółka MYWAM Sp.z O. O. z siedzibą w Chorzowie 41-500, ul. Lwowska 34, posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP: 6272736793 oraz wpisana do KRS pod numerem 0001071788 (Sąd rejestrowy: Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy KRS), aby zapoznać się z pełną treścią informacji i dowiedzieć się więcej na temat przetwarzania swoich danych osobowych Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych.
  W zgodzie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE:
  Dane osobowe przekazywane za pomocą tego formularza tj. imię i nazwisko (nieobowiązkowo), adres e-mail (obowiązkowo) lub inne dane osobowe wskazane przez Pana/Panią dobrowolnie w treści wiadomości są przetwarzane w celu odpowiedzi na zapytanie/wiadomość wysłane do firmy MYWAM Sp. z O.O. Korzystanie z formularza kontaktowego oraz podanie danych osobowych jest w pełni dobrowolne, ale niezbędne do udzielenia odpowiedzi. Pana/Pani dane osobowe po udzieleniu odpowiedzi na wiadomość/zapytanie do nas wysłane są usuwane lub pozostają w naszej bazie danych, jeśli już się w niej znajdują i czas ich usunięcia określają inne przesłanki. Pozostają również po udzieleniu dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu przekazywania informacji handlowych o produktach rehabilitacyjnych oferowanych przez spółkę MYWAM Sp. z O.O.
  Może Pan/Pani również wyrazić swoją zgodę na przetwarzanie i wykorzystanie Pana/Pani danych osobowych (lub osób, które Pani/Pan reprezentuję) przez spółkę MYWAM Sp. z o.o. z siedzibą w Chorzowie 41-500, ul. Lwowska 34 w celu subskrypcji ofert handlowych oraz informacji przesyłanych drogą mailową. Państwa dane osobowe będą w pełni zabezpieczone, a informacje nie zostaną przekazane osobom trzecim. Może Pan/Pani zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając na link rezygnacji z subskrypcji lub przesyłając wiadomość poprzez formularz kontaktowy.
  Dane osobowe są przekazywane dobrowolnie i w dowolnym momencie można cofnąć zgodę na ich przetwarzanie, w każdym momencie ma Pani/Pan dostęp do treści swoich danych, danych osoby, którą Pani/Pan reprezentuje oraz ma możliwość ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, a także ma Pani/Pan prawo do przenoszenia danych. Informacje takie można zgłaszać telefonicznie pod numerem: 575 997 160 lub za pomocą tego samego formularza, wybierając kategorię „RODO”.
  Wszelkie inne kwestie związane z ochroną danych osobowych można kierować na powyższym numer telefonu. Spółka nie posiada Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Przysługuje Pani/Panu również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów o ochronie danych osobowych tj. do Prezesa UODO.

  ZAPRASZAMY DO KONTAKTU:

  Tel. +48 32 733 11 31
  Tel. +48 531 818 289

  MYWAM@MYWAM.eu

  UL. LWOWSKA 34

  41-500 CHORZÓW