Zapraszamy do kontaktu

WÓZEK ALFA

WÓZEK INWALIDZKI SPECJALNY DLA DZIECI

PRODUCENT/PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ:
MyWam Sp. z o.o.

Alfa Logo W
Zakup W Polsce 2

INFORMACJE OGÓLNE

Wózek inwalidzki specjalny ALFA dedykowany jest dzieciom w przedziale wzrostu 100 – 150 cm i maksymalnej wadze 55 kg.

Jego rozbudowana i solidna konstrukcja, składająca się z ramy, siedziska oraz osobnego oparcia, czyni go niezwykle wytrzymałym i w dużej mierze ułatwia transport urządzenia.

Posiada on również szeroki wachlarz regulacji dający możliwość płynnej zmiany parametrów siedziska (głębokość od 30 do 40 cm) oraz oparcia (wysokość od 59 do 74 cm). W połączeniu z możliwością dopasowania kąta pochylenia w obrębie oparcia, siedziska i podnóżka oraz zainstalowania regulowanych pelot otrzymujemy kompleksowy sprzęt zapewniający maksymalny komfort, bezpieczeństwo i funkcjonalność na lata.

Zobacz więcej

Dodatkowo wózek specjalny ALFA posiada duży wybór dodatkowych akcesoriów, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie oraz są nieodzowne przy mniej sprzyjających warunkach atmosferycznych, kiedy organizujemy spacer.
Oprócz zalet związanych z funkcjonalnością ALFA może również pochwalić się nowoczesnym wyglądem, co czyni go jeszcze bardziej uniwersalnym i atrakcyjnym.

WSKAZANIA

 • porażenia i niedowłady kończyn dolnych różnego pochodzenia
 • porażenia i niedowłady tułowia
 • osłabienie mięśni posturalnych, odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej pozycji ciała
 • mózgowe porażenie dziecięce
 • przepuklina oponowo – rdzeniowa
 • dystrofie mięśniowe

PRZECIWWSKAZANIA

W przypadku przeciwwskazania do pozycji siedzącej i/lub pionizacji biernej regulację wózka należy skonsultować z fizjoterapeutą lub lekarzem prowadzącym.

WAŻNE

Wybór wsparcia ortopedycznego właściwego dla konkretnego schorzenia i stanu pacjenta musi zostać dokonany z pomocą lekarza specjalisty lub fizjoterapeuty.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią instrukcji używania i etykietą bądź skonsultuj się z lekarzem, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.

PARAMETRY

DŁUGOŚĆ WÓZKA  100 – 145 cm
SZEROKOŚĆ WÓZKA 66 cm
WYSOKOŚĆ WÓZKA 107 – 128 cm
MASA CAŁKOWITA 26 kg
EFEKTYWNA GŁĘBOKOŚĆ SIEDZISKA 30 – 40 cm
SZEROKOŚĆ SIEDZISKA 27 – 32 cm*, 41 cm**
WYSOKOŚĆ OPARCIA 59 – 74 cm
SZEROKOŚĆ OPARCIA 27 – 32 cm*, 40 cm
ODLEGŁOŚĆ PODNÓŻKA OD SIEDZISKA / ILOŚĆ REGULACJI 30-40 cm/ 8 pozycji
DŁUGOŚĆ WÓZKA ZŁOŻONEGO DO TRANSPORTU  103 cm
SZEROKOŚĆ WÓZKA ZŁOŻONEGO DO TRANSPORTU 66 cm
WYSOKOŚĆ WÓZKA ZŁOŻONEGO DO TRANSPORTU 58 cm
MAX. WAGA PACJENTA 55 kg
WZROST PACJENTA 100 – 150 cm

* wartość podana z zastosowaniem pelot / ** wartość podana bez pelot

Tolerancja wartości pomiarów +/- 20mm, +/- 1,5kg, +/- 1°

Producent zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian parametrów technicznych.

KONSTRUKCJA

Konstrukcja wózka specjalnego ALFA złożona jest z dwóch elementów: ramy z siedziskiem oraz oparcia.  Oparcie mocujemy do ramy z siedziskiem, dzięki prostemu mechanizmowi mocowania (szczegóły zawarte w instrukcji).

UWAGA! Przed posadzeniem dziecka w wózku należy upewnić się, że mechanizm został prawidłowo zablokowany po obu stronach wózka chwytając za oparcie i delikatnie potrząsając nim. Poprawnie zamontowane oparcie pozostanie na swojej pozycji.

Rama I Oparcie

REGULACJE

FUNKCJA KOŁYSKI

Kołyska Regulacja Symbole
5,5°-30° 6 pozycji

REGULACJA KĄTA
POCHYLENIA OPARCIA

Oparcie Regulacja Symbole
-5°-91° 8 pozycji

REGULACJA KĄTA
POCHYLENIA PODNÓŻKA

Podnożek Regulacja Symbole
72°-193°  8 pozycji

POZYCJA LEŻĄCA

Pozycja Leżąca

Tolerancja wartości pomiarów +/- 20mm, +/- 1,5kg, +/- 1°

Modyfikacje Zdjecia

MODYFIKACJA PARAMETRÓW

Przy pomocy wybranych akcesoriów i kilku nieskomplikowanych czynności możemy w prosty sposób dostosować wózek specjalny ALFA do potrzeb dzieci, których wzrost i waga mieszczą się w przypisanych dla modelu parametrach (wzrost 100 – 150 cm, waga do 55 kg).

Wózek posiada regulację pelot biodrowych i piersiowych (1), możliwość dostosowania wysokości zagłówka (2), wysokości oparcia (3), jak również możliwość wydłużenia siedziska (4) oraz dostosowanie podnóżka (5) pod indywidualne potrzeby dziecka.

Długość Oparcia 1aaa

REGULACJA OPARCIA

USTAWIENIA MINIMALNE

Długość Siedziska 1

REGULACJA SIEDZISKA

Regulacja Podnóżka 2aa

REGULACJA PODNÓŻKA

Długość Oparcia 2

REGULACJA OPARCIA

USTAWIENIA MAKSYMALNE

Długość Siedziska 2

REGULACJA SIEDZISKA

Regulacja Podnóżka 1

REGULACJA PODNÓŻKA

WYPOSAŻENIE

Koło Tylne
Koła tylne z amortyzacją
Koło Przód
Koła przednie z blokadą kierunku jazdy i amortyzacją
Hamulec
HAMULEC CENTRALNY
Stopka
STOPKA PRZECHYŁOWA
Podnóżek
PODNÓŻEK Z REGULACJĄ WYSOKOŚCI
Elementy Boczne
ELEMENTY BOCZE OPARCIA
Peloty
REGULOWANE PELOTY
Barierka
BARIERKA ZABEZPIECZAJĄCA
Spodenki
PASY ODWODZĄCO-STABILIZUJĄCE
Pasy 5pkt
PASY  PIĘCIO-PUNKTOWE
Klin
KLIN Z REGULACJĄ
Stolik
STOLIK TERAPEUTYCZNY
Budka
REGULOWANA BUDKA Z OKIENKIEM
Plecak
PLECAK TURYSTYCZNY
Kosz
KOSZ NA ZAKUPY
Zagłówek
ZAGŁÓWEK
Parasolka
PARASOLKA PRZECIWSŁONECZNA
śpiwór
ŚPIWÓR
Folia Przeciwd
FOLIA PRZECIWDESZCZOWA
Moskitiera
MOSKITIERA

KOLORYSTYKA

Tapicerka wózka inwalidzkiego specjalnego ALFA występuje w kolorystyce czarno – zielonej. Materiał koloru czarnego głównie występuje w miejscach, gdzie mocujemy elementy do regulacji siedzenia, dlatego też został wykonany z tkaniny bardziej odpornej na przetarcia.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu.

Img 1968 Kopia
śpiwór
Img 1441 Kopia
Pasy Tapicerka

DO POBRANIA

INSTRUKCJA OBSŁUGI WÓZKA SPECJALNEGO ALFA
KARTA PRODUKTU WÓZKA SPECJALNEGO ALFA
DEKLARACJA ZGODNOŚCI CE
CERTYFIKAT ZGODNOŚCI CBC
ŚWIADECTWO WOLNEJ SPRZEDAŻY – ALFA

FILMY

KONTAKT

  Imię

  Adres email *

  Temat

  Treść wiadomości *


  Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest spółka MYWAM Sp.z O. O. z siedzibą w Chorzowie 41-500, ul. Lwowska 34, posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP: 6272736793 oraz wpisana do KRS pod numerem 0001071788 (Sąd rejestrowy: Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy KRS), aby zapoznać się z pełną treścią informacji i dowiedzieć się więcej na temat przetwarzania swoich danych osobowych Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych.
  W zgodzie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE:
  Dane osobowe przekazywane za pomocą tego formularza tj. imię i nazwisko (nieobowiązkowo), adres e-mail (obowiązkowo) lub inne dane osobowe wskazane przez Pana/Panią dobrowolnie w treści wiadomości są przetwarzane w celu odpowiedzi na zapytanie/wiadomość wysłane do firmy MYWAM Sp. z O.O. Korzystanie z formularza kontaktowego oraz podanie danych osobowych jest w pełni dobrowolne, ale niezbędne do udzielenia odpowiedzi. Pana/Pani dane osobowe po udzieleniu odpowiedzi na wiadomość/zapytanie do nas wysłane są usuwane lub pozostają w naszej bazie danych, jeśli już się w niej znajdują i czas ich usunięcia określają inne przesłanki. Pozostają również po udzieleniu dobrowolnej zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu przekazywania informacji handlowych o produktach rehabilitacyjnych oferowanych przez spółkę MYWAM Sp. z O.O.
  Może Pan/Pani również wyrazić swoją zgodę na przetwarzanie i wykorzystanie Pana/Pani danych osobowych (lub osób, które Pani/Pan reprezentuję) przez spółkę MYWAM Sp. z o.o. z siedzibą w Chorzowie 41-500, ul. Lwowska 34 w celu subskrypcji ofert handlowych oraz informacji przesyłanych drogą mailową. Państwa dane osobowe będą w pełni zabezpieczone, a informacje nie zostaną przekazane osobom trzecim. Może Pan/Pani zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając na link rezygnacji z subskrypcji lub przesyłając wiadomość poprzez formularz kontaktowy.
  Dane osobowe są przekazywane dobrowolnie i w dowolnym momencie można cofnąć zgodę na ich przetwarzanie, w każdym momencie ma Pani/Pan dostęp do treści swoich danych, danych osoby, którą Pani/Pan reprezentuje oraz ma możliwość ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, a także ma Pani/Pan prawo do przenoszenia danych. Informacje takie można zgłaszać telefonicznie pod numerem: 575 997 160 lub za pomocą tego samego formularza, wybierając kategorię „RODO”.
  Wszelkie inne kwestie związane z ochroną danych osobowych można kierować na powyższym numer telefonu. Spółka nie posiada Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Przysługuje Pani/Panu również prawo do wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów o ochronie danych osobowych tj. do Prezesa UODO.

  ZAPRASZAMY DO KONTAKTU:

  Tel. +48 32 733 11 31
  Tel. +48 531 818 289

  MYWAM@MYWAM.eu

  UL. LWOWSKA 34

  41-500 CHORZÓW