Zapraszamy do kontaktu

Peloty stabilizujące. Zastosowanie i regulacja

3 lutego 2020 | Blog

PRODUCENT/PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: MyWam Kupiec, Bartold, Angres Sp.J.

Peloty stabilizujące są to specjalistyczne wkładki z wymiękczeniem stosowane w różnego rodzaju wózkach inwalidzkich. Stanowią istotny element wyposażenia, umożliwiający zaspokojenie indywidualnych potrzeb naszego podopiecznego. Każda dodatkowa możliwość regulowania ich pozycji wpływa pozytywnie na wzmocnienie poprawnej pozycji siedzącej dziecka, a co za tym idzie – komfort użytkowania.

Ich ilość i sposób regulowania dostosowane są do parametrów wózka w sposób umożliwiający optymalną regulację dla poszczególnych grup wiekowych użytkowników.

RODZAJE PELOT I ICH ZADANIA

W zależności od rozmiaru wózka spotkać się można z pelotami umiejscowionymi na wysokości bioder, na odcinku piersiowym oraz głowy. Głównym zadaniem pelot jest wspomaganie utrzymania prawidłowej pozycji siedzącej dziecka poprzez wspieranie i podtrzymywanie konkretnych partii ciała w określonej pozycji.

Na odcinku biodrowym regulowane peloty pomagają doprecyzować szerokość siedziska, co zapewnia poprawne usadowienie oraz lepszą stabilizację.

Peloty na odcinku piersiowym wspomagają utrzymanie optymalnej pozycji ciała dziecka. Dodatkowym atutem może być możliwość dostosowania kąta ich nachylenia, co umożliwia precyzyjne dopasowanie w przypadku skrzywień kręgosłupa lub spastyczności.

Peloty umiejscowione na wysokości głowy podobnie jak zagłówek mają za zadanie jej asekurację i stabilizację.

SPOSOBY REGULOWANIA PELOT

Na podstawie wybranych wózków zaprezentujemy możliwości, jakie daje regulacja pelot.

MEWA

Wózek MEWA dedykowany dla dzieci o wzroście 90 – 125 cm oraz masie ciała do 35 kg ma w swoim wyposażeniu dwa zestawy pelot: lędźwiowe oraz piersiowe. Jest to optymalna ilość dostosowana do długości oparcia /max 62 cm/. Wózek Mewa podobnie jak jego mniejszy brat MOUSE posiada unikatową konstrukcję oparcia umożliwiającą zamontowanie pelot na dowolnej pozycji i pod wybranym kątem. Sam montaż pelot jest niezwykle prosty i polega na przykręceniu ich za pomocą dwóch pokręteł stabilizujących.

WÓZEK MEWA

rys1. MEWA – szkielet konstrukcji oparcia / rys 2 i 3 regulacja pozycji pelot w pionie / rys 4 regulacja pozycji pelot pod kątem

GRIZZLY

Wózek GRIZZLY dedykowany dla dzieci o wzroście 85 – 140 cm oraz masie ciała do 43 kg posiada możliwość poszerzenia zestawu pelot o segment obejmujący odcinek szyi i głowy. Konstrukcja szkieletu oparcia funkcjonuje na podobnej zasadzie co w wyżej wymienionych wózkach, jednak ilość i rodzaj otworów regulacyjnych została zoptymalizowana do potrzeb większych dzieci. Również w odpowiedzi na ich potrzeby peloty wózka GRIZZLY posiadają funkcję wydłużania nawet o 6 cm, co sprzyja stabilizacji i zachowaniu bezpieczeństwa podczas podróży.

WÓZEK GRIZZLY

GRIZZLY – szkielet konstrukcji oparcia / rys 2 regulowane peloty na odcinku lędźwiowym, piersiowym i głowy / rys 3 i 4 regulacja dlugości pelot

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami.

Katarzyna Kowalska – Franka

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU:

Tel. +48 32 733 11 31
Tel. +48 531 818 289

MYWAM@MYWAM.eu

UL. LWOWSKA 34

41-500 CHORZÓW