PRODUCENT/PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: MyWam Kupiec, Bartold, Angres Sp.J.
Kupując wózek inwalidzki specjalny dla dziecka z niepełnosprawnością, opiekun kieruje się przede wszystkim wskazaniami do rehabilitacji. Zwykle jednak nie zastanawiamy się nad tym jakie procedury wózek specjalny oraz wózek inwalidzki powinien przejść by zapewnić bezpieczne użytkowanie. Jako specjalista od spraw dokumentacji produktowej w naszej firmie chciałam Państwu przybliżyć te informacje.
Na samym początku wspomnę, iż to, czy wózek będzie przydatny dla naszego pacjenta zostaje zweryfikowane specjalnymi opracowaniami, w których stwierdza się przydatność kliniczną oraz wszelkie aspekty związane z ryzykiem podczas użytkowania. Z opracowań tych wyciąga się wnioski mające wpływ na docelowy kształt i prawidłowe funkcjonowanie wózka. Opracowania te są wykonywane przez doświadczony zespół ekspertów związanych z medycyną i wiedzą techniczną.
W przypadku naszych wózków każdy nowy pomysł zwieńczony został prototypem testowanym na różne sposoby. Gdy prototyp po różnych analizach i zmianach przedstawia zadowalające efekty jego bezpieczeństwo i osiągnięcia potwierdza się badawczo w laboratorium. Taki wózek zostaje przebadany pod kątem wielu aspektów jak obciążenie, wytrzymałość, palność, trwałość itp. wykonanych przez ekspertów na specjalnych stanowiskach badawczych, zgodnie ze stosownymi normami. Badania te przeprowadza się cyklicznie co pewien czas i są one potwierdzane specjalnymi sprawozdaniami z badań i certyfikatami. MyWam Jako producent musi mieć pewność, że produkty są zgodne z przepisami bezpieczeństwa i będą odpowiednie dla małego pacjenta.
W naszej ofercie znajduje się jak dotąd pierwszy wózek – GRIZZLY – z dodatkowym badaniem zwanym testem zderzeniowym, które potwierdziło, że wózek jako całość może być wykorzystany jako siedzisko w pojazdach silnikowych (oczywiście odpowiednio do tego celu dostosowanych), wg wymagań normy ISO 7176-19:2008.
Zadając sobie pytanie czy wózek jest użytkowany bezpiecznie należy sobie uświadomić, jak niezmiernie ważne jest prawidłowe używanie wózka. W celu udzielenia takiej informacji każdy wózek posiada bardzo rozbudowaną instrukcję obsługi. Znajdują się w niej zarówno ostrzeżenia na temat bezpieczeństwa jak i informacje dotyczące regulacji i zwykłego użytkowania. Jako, że nasze wózki specjalne posiadają wiele niezwykłych rozwiązań przydatnych w rehabilitacji (np. regulacja kołyski czy pelot, pasów odwodzących itp.) ich opis musi być bardzo szczegółowy. By użytkować wózek prawidłowo jednak należy się pochylić nad takimi opisami, nie ryzykując regulacji tylko na wyczucie..
Jak dbać o wózek by był bezpieczny? W celu bezpiecznego i bezawaryjnego korzystania z wózka inwalidzkiego, należy regularnie i dokładnie poddawać go przeglądom i czynnościom serwisowym wskazanym w instrukcji. Są tam wymienione wszelkie czynności jakie musimy wykonać z naszym sprzętem zarówno przed każdym użyciem jak i w określonych przedziałach czasu. Warto o tym pamiętać, szczególnie przed sezonem wiosennym, kiedy ilość wyjść znacząco się zwiększa. By nasz wózek zachował swój prawidłowy stan techniczny należy o niego dbać i przestrzegać zapisów instrukcji dotyczących czyszczenia i pielęgnacji wózka.
No dobrze, ale co w sytuacji, gdy mamy wrażenie, że wózek nie działa tak jak powinien? Najpierw oczywiście najlepiej zerknąć do instrukcji by mieć pewność, że wszystko co robimy wykonujemy prawidłowo. Jeśli nie znajdujemy tam oczekiwanego rozwiązania nie wahajmy się skontaktować z działem obsługi klienta naszej firmy lub z naszymi przedstawicielami terenowymi. Nasi pracownicy są odpowiednio przeszkoleni z użytkowania wózka i chętnie powiedzą co zrobić w danej sytuacji. Pamiętajmy także, że w instrukcji znajdziemy kartę gwarancyjną i listę autoryzowanych punktów serwisowych.
Dane Producenta:
MyWam Kupiec, Bartold, Angres Spółka Jawna
ul. Szczecińska 10, 41-516 Chorzów, Polska
numer telefonu kontaktowego: +48 32 733 11 31
strona internetowa: www.mywam.eu
adres e-mail: mywam@mywam.pl
Życzymy przyjemnego i bezpiecznego użytkowania naszych wózków.
Joanna Majowska – Angres